Pravidla

 1. Pravidla se mohou změnit.
 2. Slovo GM je konečné!
 3. Mapa je na celém území PVP s prvky RP. Výjimkou jsou neutrální vesnice (první momentálně s mlýnem na severní straně jižního ostrova), kde je zakázáno PVP a použití modlitby za návrat domů.
 4. Slušné chování! Neurážet ostatní hráče a nepoužívat vulgární výrazy na global chatu ani Discordu! Dodržovat zákony ČR! Urážky a vydírání v rámci RP povoleny, pokud nebudou překračovat únosnou mez J
 5. DS: na Discordu si pro náš server nastavte přezdívku [zkratka klanu-pokud ho máte]jméno ze hry (např. [MOR]Morgoth).
 6. Spamování reklam a přetahování hráčů na cizí servery zakázáno!
 7. Zákaz vulgárních pojmenování postav. Nedoporučuje se ani nazývat postavy současnými nebo historickými jmény známých osobností, použijte prosíme fantazii.
 8. Na serveru je povolena pouze jedna postava na jeden účet. V případě zjištění porušení bude postava s nejnižším nahraným časem smazána.
 9. RP: je zde volného stylu, není třeba popisovat akce. Než se ovšem zapojíte do přímého boje, snažte se vždy hrát. Nekažte RP zážitek ostatním. Pravidla RP možno časem dle zájmu upřesnit.
 10. PVP: Ničení cizích monumentů není povoleno! Minimálním postihem jest také zničení monumentu útočníka. Rabování v nechráněných městech, vesnicích je povoleno. Zabíjení je povoleno, a to i v claimu. Vniknutí na cizí území může být považováno jako akt napadení, tudíž mohou majitelé území okamžitě bez vyzvání zaútočit na nezvaného hosta. Nic jako 14 denní ochrana neexistuje! Hráči bavící se ovšem pouze zabíjením nováčků musí počítat s tím, že mohou být prohlášeni za zločince a stát se tak lovnou kořistí během eventů J Gangování (neustálé opakované zabíjení) ovšem netolerujeme vůbec.
 11. JH: Hodina zúčtování bude probíhat zatím jednou týdně vždy v neděli od 18:00 do 21:00. Počítejte s tím, že čas později prodloužíme.
 12. Dobývání hradeb pomocí glitchů (bugy, exploity ve hře, např. levitující předměty) zakázáno. Dobývání jinými způsoby povoleno pouze během JH.
 13. Outposty: Jsou povoleny pro klany s monumentem v počtu: min 2. úrovně (vesnice) – jeden outpost; min úroveň 4. (pevnost) – dva.

Spolupráce mezi hráči nebo klany je čistě ve vašich rukou.

Obecná pravidla do hry:

 • zákaz claimování dolů a nalezišť jílu, pokud nejsou součástí osady;
 • zákaz sázení stromu v podobě hradeb (podobné zásahy budou hned po zjištění odstraněny GM);
 • zákaz používáni rybářských prutů coby zbraní;
 • prosíme o vykopávání pařezů.

GM zaručují nestrannost a přihlížení ke všem aspektům při rozhodování sporných situací!

Administrátor si vyhrazuje právo na změnu či úpravu pravidel.

Pravidla ke stažení: Pravidla.docx